KONKURS HIV/AIDS – WYNIKI!!!

1 grudnia, z okazji corocznych obchodów Światowego Dnia AIDS, w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla klas I i II technikum oraz szkoły branżowej. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy u młodzieży dotyczącej problematyki HIV/AIDS.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że  w tegorocznym konkursie zwyciężyła Emilia Cieślak – uczennica klasy II TORg. Drugie miejsce zajęła Natalia Markiewicz z klasy II S, natomiast na trzecim miejscu podium stanęła Weronika Opoka - również z klasy II S.  Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się u pedagoga szkolnego Anny Bałazińskiej i nauczyciela biologii Łukasza Jasicy.

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z najważniejszych kampanii prowadzonych przez tę organizację na rzecz zdrowia publicznego.

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na  stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS:  https://aids.gov.pl/na-strone-glowna/ett2020-2/

Wspierają nas: