Tischner w Sewilli

Szesnastu uczniów z Technikum im. ks. prof. Józefa Tischnera właśnie realizuje praktyki zawodowe w Sewilli.

Uczniowie z Tischnera już od kilku lat wyjeżdżają do Andaluzji w ramach realizacji projektu dofinansowanego z unijnego programu Erasmus Plus.

Przez dwa tygodnie bedą się sprawdzać w rzeczywistych warunkach w obcojęzycznym środowisku pracy. W ramach praktyk zajmować się bedą typowymi operacjami, które są charakterystyczne dla zawodów: technik ekonomista i technik rachunkowości. Są to m.in. wypełnianie dokumentów sprzedażowych, tworzenie baz danych, obliczanie różnego rodzaju wskaźników finansowych, itp.

Oprócz czynności zawodowych wszyscy uczestnicy wyjazdu wezmą udział w lekcjach języka hiszpańskiego, a także będą zwiedzać jeden z piękniejszych regionów Hiszpanii.

Wyjazd do Sewilli to nie tylko szansa dla naszych uczniów na ich rozwój zawodowy, ale także niepowtarzalna okazja, aby wzmocnić kompetencje międzykulturowe (udział w projekcie poprzez jego program kulturowy pozwoli na poznanie historii, zabytków i dziedzictwa kulturowego Hiszpanii) oraz wyrobienie w nich świadomości obywatelstwa UE i wynikających z tego konsekwencji

Z wyjazdów do Hiszpanii skorzystali do tej pory przedstawiciele wszystkich zawodów kształconych w Technikum Tischnera: technicy reklamy, budownictwa, logistyki, turystyki, i ekonomii.