Wizyta zawodoznawcza w Warszawie

W dniach 23 i 24 maja odbyła się kolejna już z cyklu wizyt zawodoznawczych uczniów technikum. Tym razem klasy 4tor1 i 4tor2 odwiedziły siedzibę Polskiej Agencji Prasowej Agora.

Pan Mateusz Skwarczek wprowadzał nas w tajniki fotografii reklamowej, obejrzeliśmy studio fotograficzne od przysłowiowej kuchni, niektórzy szczęśliwcy wzięli udział w krótkiej sesji fotograficznej.
Pan Roman Imielski (zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej) w ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o rewolucji w świecie gazet i czasopism, jaką było pojawienie się mediów społecznościowych, internetu, zmian związanych z pandemią Covid. Dyskutowaliśmy o kolejnych, nieuniknionych zmianach, jakie niesie ze sobą pojawienie się sztucznej inteligencji.
Pani Marta Gądek (zastępca dyrektora sprzedaży i rozwoju cyfrowego) przedstawiła nam kwestie związane z reklamą i jej znaczeniem w epoce internetu i szeroko pojętej cyfryzacji. Kampania reklamowa, jej projektowanie i koszty - wszystko to było ciekawym uzupełnieniem naszych przedmiotów zawodowych.
Po zawodoznawczej części wyjazdu nadszedł czas na zwiedzanie Warszawy z sympatyczną panią przewodnik. Rynek Starego Miasta, Zamek Królewski i jego klimatyczne ogrody, wąskie urokliwe uliczki z zapadającymi w pamięć pomnikami, np. Małego Powstańca . Na rynku Starego Miasta spotkaliśmy prawdziwego kataryniarza (obowiązkowe wspólne zdjęcie pamiątkowe ).
W dalszej części spaceru przeszliśmy Trakt Królewski (Dom bez kantów, Hotel Bristol, Europejski, miłośnicy "Lalki" mogli na chwilę przystanąć pod pomnikiem Bolesława Prusa ).
Ostatnim punktem spaceru był Plac Józefa Piłsudskiego i oczywiście Grób Nieznanego Żołnierza. Wieczorem już tylko kolacja i odpoczynek w gościnnym Hotelu o3 Warszawa.
Następnego dnia zwiedziliśmy Park Łazienkowski (Pałac na Wyspie, Teatr na Wodzie). Szczególne wrażenie zrobiły na nas wszędobylskie wiewiórki i majestatyczne karpie dostojnie pływające w parkowych stawach i kanałach.
Ostatni punkt programu to Pałac Kultury i Nauki, czyli popularny PEKiN , podziwialiśmy panoramę stolicy z perspektywy tarasu widokowego (te złote windy ).
Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do domu.


Wspierają nas: